Solární tašky PAN32

Fotovoltaická elektrárna součástí střešních tašek

Solární tašky PAN32

Spojení jednoduchosti, flexibility, estetiky a výroby elektrické energie.

Solární tašky PAN32 je inovativní střešní krytina, která kombinuje design a fotovoltaickou elektrárnu, díky čemuž se výrobna stává prakticky neviditelnou. Jak název napovídá, každý modul produkuje 32 Wp nebo pokud chcete 96 Wp/m2. Systém solární krytiny Vám jako běžné fotovoltaické panely vyrobí elektrickou energii, kterou můžete využít na provoz domácích spotřebičů a nebo ji jednoduše akumulovat a využít v době potřeby.

Solární tašky ze Švýcarska

Solární střešní tašky ze Švýcarska jako alternativa k fotovoltaickým panelům od společnosti Panotron byly vyvinuty společně s výrobcem Rapperswil Louis Gasser AG. Kladou důraz na design střechy díky vkládaným solárním panýlků do pálené tašky. Solární tašky nabízí vysokou variabilitu možnosti umístění tašek s FV panely i bez FV panelů s ohledem na orientaci a členitost střechy. Systém solárních tašek je velmi podobný po internetu známému systému Solar roof resp. systému známénu jako Tesla roof od Elona Muska. Velkou výhodou solárních tašek oproti Tesla roof je oddělitelná krytina od FV modulů (velká výhoda při instalaci a případných záručních a pozáručních zasazích). Solární tašky jsou navíc oproti americké solar roof jsou běžně dostupné na českém trhu.

Tašky jsou dodávány i bez fotovoltaických modulů za účelem pokrytí celé střechy tašky se stejným designem bez ohledu na umístění a velikost fotovoltaické elektrárny. Je však možná i kombinace s krytinou např. tondach aj.

Pálená taška pro zastíněné části střechy
Pálená taška pro zastíněné části střechy


Jílová pálená taška

Základní barvou je černá (antracit), avšak je možné si vybrat z dalších barevných variant, například klasické červené střešní krytiny avšak s fotovoltaikou.

Specifikace fotovoltaických tašek


Krytina přímo pro solární panel 


Šířka tašek 22,3 cm 

Možný sklon střechy 17 - 60° 

Hmotnost na 1m² = 43 kg

Ideální sklon pro fotovoltaiku 25 - 35°
Dodatečná zátěž střechy < 10 kg / m2
Vzdálenost latí od sebe: 37,5 cm až 38 cm
Krov 90cm laťování ≥ 5 x 3 cm
Krov 130cm laťování ≥ 6 x 4 cm
Zadní větrání přes hřebenové tašky Fotovoltaický modul

Výkon modulu: 32 Wp
Napětí modulu: 4,2 V
Proud modulu: 7,65 A
Napětí naprázdno: 5,6 V
Proud naprázdno: 8,24 A

Rozměry modulu: 4 x (373 x 155 x 9mm)
Typ buňky: Monokrystalická buňka
Výkon: 96 Wp/m²
Plocha střechy: 10,3 m² = 1 kWp
Odolnost proti krupobití: kroupy 25 mm
Účinnosti modulu: 13,8 %
Pracovní teplota: -40°C až 85°C
Hmotnost modulu: 2,8 kg  

schéma jednoho modulu
schéma jednoho modulu

Systém Solárních tašek

Solární tašky jsou kompatibilní s nejlepšími měniči na trhu od firmy SolarEdge. Jejich výhody se můžete dočíst zde. Jejich hlavními výhodami jsou nepochybně vyšší účinnost a požárně bezpečnostní řešení. Měniče SolarEdge jsou za účelem akumulace vyrobené energie kompatibilní s více typy baterií. Nejčastěji využívané jsou pak spolehlivé baterie BYD nebo LG. Solární systémy s baterií jsou četně využívány pro rodinné domy s možností čerpání dotací a v kombinaci s tepelným čerpadlem.

Měnič SolarEdge

SolarEdge je přední světová společnost specializující se na inovativní technologie pro solární energetické systémy. Jejich hlavní produkt, známý jako SolarEdge Inverter, je návrhově odlišný od tradičních solárních střídačů. SolarEdge Inverter optimalizuje výkon jednotlivých solárních panelů, což zvyšuje účinnost celé solární instalace. Tato technologie umožňuje efektivnější využití solární energie a zvyšuje výkon solárních systémů pro domácnosti a komerční instalace.

Baterie BYD

Globální hráč BYD (Build your Dreams) byl založen v Shenzhenu v roce 1995 a je největším výrobcem dobíjecích baterií na světě. V roce 2010 byla skupina zvolena nejmocnější technologickou společností na světě. Kromě hlavní činnosti mobilních telefonů se baterie již několik let úspěšně používají v domácích úložných systémech. Univerzální B-Box lze flexibilně škálovat a používat v jakékoli aplikaci (ostrovní systém, záloha (tzv. backUp) nebo jako běžná baterie).

Baterie LG

LG Chem má na trhu s bateriemi pro fotovoltaické (solární) systémy dlouhou historii a je jedním z předních světových výrobců v oblasti domácích energetických skladovacích systémů. Společnost začala nabízet své domácí bateriové systémy již v předchozí dekádě a postupně se stala jedním z klíčových hráčů v oblasti bateriových technologií pro fotovoltaické instalace. Díky své dlouhé historii na trhu a kvalitním produktům jsou baterie LG Chem oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají spolehlivé a výkonné bateriové systémy pro své solární instalace.


Online monitoring Vaší fotovoltaiky

Každý fotovoltaický systém má vlastní monitoring stavu Vaší fotovoltaické elektrárny a baterií. Celý systém pohromadě můžete vidět v aplikacích od výrobců měničů. Najdete zde aktuální výkon, stav baterií a další zajímavé grafy. Aplikace je dostupná pro webové rozhraní, tak i pro Android a iOS systémy. Data z výrobny je možné implementovat do Vaší chytré domácnosti. Realizací to nekončí. Po realizaci poskytujeme bezplatné poradenství, dispečerský dohled, aktualizace softwaru, dodatečné montážní činnosti nebo reporty a analýzy.

Náhled iPhone aplikace SolarEdge
Náhled iPhone aplikace SolarEdge
Náhled webové aplikace SolarEdge
Náhled webové aplikace SolarEdge

Monitoring od Solar Edge. Každý panel pod kontrolou. Nejbezpečnější systém na světě!

Systém SolarEdge oproti ostatním systémům aktivně reaguje na zastínění panelů tak, aby optimalizoval výrobu na maximum. V praxi technologie Solaredge umožní získat až o 12,4 % více energie za rok provozu a tím ještě více snížit Vaši spotřebu objektu. 


Schéma střechy pro tesaře

Podélný řez 1:10

Sklon střechy           17°    20°    30°  40°   60°

Vzdálenost DF         5.3    5.2    4.8   4.6    4.4 

Vzdálenost x            1.8     2.2    3.6   5.2    10.8 

okrajová taška
okrajová taška
normální taška
normální taška
SolarEdge schéma zapojení solárních tašek
SolarEdge schéma zapojení solárních tašek

Certifikát


Technický list


    Reference

Máte dotaz nebo chcete cenovou nabídku?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.