Fotovoltaické panely

Fotovoltaické panely

Standardní a nejčastěji aplikovaný způsob fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaické panely jsou komerčně nejvíce známé s aplikací na všechny typy střech, případně i zpevněnou plochu. Fotovoltaické panely produkují 400 - 550 W, dle vybraného typu nebo pokud chcete 220 Wp/m2. Systém s fotovoltaickými panely poslouží každému, kdo touží po výrobě vlastní elektrické energie za účelem pokrytí části vlastní spotřeby a také k podpoře udržitelnosti životního prostředí instalací tohoto enviromentálního zdroje. 


Fotovoltaické panely jsou nabízeny ve více variantách. Mezi oblíbené patří panely od společnosti JinkoSolar a TrinaSolar. Běžně dostupné a nejčastěji používané jsou panely o výkonu 400 - 450 Wp. Pro větší instalace je možné sáhnout po panelech o výkonu až 600 Wp


Instalace panelů je možná na rovné i šikmé střechy a to na libovolnou krytinou (pálená, plechová trapézová apod.).


Specifikace fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaické panely

Výkon modulu: 425 Wp
Napětí modulu: 32,37 V
Proud modulu: 13,13 A
Napětí naprázdno: 38,95 V
Proud naprázdno: 13,58 A

Rozměry FV panelu: 180 x 110 cm
Typ buňky: Monokrystalická buňka
Výkon: 220 Wp/m²
Plocha střechy: 4,54 m² = 1 kWp
Odolnost proti krupobití: kroupy 25 mm
Účinnosti panelu: 22 %
Pracovní teplota: -40°C až 85°C
Hmotnost panelu: 22 kg  


Systém fotovoltaické elektrárny

FV panely kombinujeme v systému s nejlepšími měniči na trhu od firmy SolarEdge nebo s měniči  GoodWe. Jejich výhody se můžete dočíst zde. Jejich hlavními výhodami jsou nepochybně vyšší účinnost a požárně bezpečnostní řešení a nebo v případě GoodWe možnost asymetrického řízení výkonu vyrobené energie po fázích. Měniče SolarEdge i GoodWe jsou za účelem akumulace vyrobené energie kompatibilní s více typy baterií. Nejčastěji využívané jsou pak spolehlivé baterie BYD nebo LG. Solární systémy s baterií jsou četně využívány pro rodinné domy s možností čerpání dotací a v kombinaci s tepelným čerpadlem.

Měnič SolarEdge

SolarEdge je přední světová společnost specializující se na inovativní technologie pro solární energetické systémy. Jejich hlavní produkt, známý jako SolarEdge Inverter, je návrhově odlišný od tradičních solárních střídačů. SolarEdge Inverter optimalizuje výkon jednotlivých solárních panelů, což zvyšuje účinnost celé solární instalace. Tato technologie umožňuje efektivnější využití solární energie a zvyšuje výkon solárních systémů pro domácnosti a komerční instalace.

Měnič GoodWe

GoodWe byla založena v roce 2010 a rychle se stala jedním z předních světových výrobců solárních invertorů. Společnost se zaměřuje na vývoj technologií s vysokou účinností a spolehlivostí, což je klíčové pro úspěšný provoz solárních elektráren. Jejich produkty jsou využívány jak v domácnostech, tak v průmyslových a komerčních solárních instalacích. Měniče GooWe disponují možností asymetrického rozdělení vyrobené elektriceké energie do všech tří fází. Pokud je v elektrické soustavě v objektu nerovnoměrně rozložen příkon do jednotlivých fází a jsou navíc zakázané přetoky do distribuční sítě, tento měnič je schopen optimalizovat výrobu fotovoltaické elektrárny na maximum pro vlastní spotřebu.

Baterie BYD

Globální hráč BYD (Build your Dreams) byl založen v Shenzhenu v roce 1995 a je největším výrobcem dobíjecích baterií na světě. V roce 2010 byla skupina zvolena nejmocnější technologickou společností na světě. Kromě hlavní činnosti mobilních telefonů se baterie již několik let úspěšně používají v domácích úložných systémech. Univerzální B-Box lze flexibilně škálovat a používat v jakékoli aplikaci (ostrovní systém, záloha (tzv. backUp) nebo jako běžná baterie).

Baterie LG

LG Chem má na trhu s bateriemi pro fotovoltaické (solární) systémy dlouhou historii a je jedním z předních světových výrobců v oblasti domácích energetických skladovacích systémů. Společnost začala nabízet své domácí bateriové systémy již v předchozí dekádě a postupně se stala jedním z klíčových hráčů v oblasti bateriových technologií pro fotovoltaické instalace. Díky své dlouhé historii na trhu a kvalitním produktům jsou baterie LG Chem oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají spolehlivé a výkonné bateriové systémy pro své solární instalace.


Online monitoring Vaší fotovoltaiky

Každý fotovoltaický systém má vlastní monitoring stavu Vaší fotovoltaické elektrárny a baterií. Celý systém pohromadě můžete vidět v aplikacích od výrobců měničů. Najdete zde aktuální výkon, stav baterií a další zajímavé grafy. Aplikace je dostupná pro webové rozhraní, tak i pro Android a iOS systémy. Data z výrobny je možné implementovat do Vaší chytré domácnosti. Realizací to nekončí. Po realizaci poskytujeme bezplatné poradenství, dispečerský dohled, aktualizace softwaru, dodatečné montážní činnosti nebo reporty a analýzy.

Náhled iPhone aplikace SolarEdge
Náhled iPhone aplikace SolarEdge
Náhled webové aplikace SolarEdge
Náhled webové aplikace SolarEdge

Monitoring od Solar Edge. Každý panel pod kontrolou. Nejbezpečnější systém na světě!

Systém SolarEdge oproti ostatním systémům aktivně reaguje na zastínění panelů tak, aby optimalizoval výrobu na maximum. V praxi technologie Solaredge umožní získat až o 12,4 % více energie za rok provozu a tím ještě více snížit Vaši spotřebu objektu.

    Reference

Máte dotaz nebo chcete cenovou nabídku?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.