Solární tašky FIT54

Fotovoltaická elektrárna místo střešní krytiny

Solární tašky FIT54

Spojení jednoduchosti, flexibility, estetiky a výroby elektrické energie.

Solární tašky FIT54 je vylepšenou verzí osvědčeného solárního modulu PAN32 jak vyrobit elektřinu ze sluneční energie. Jak název napovídá, každý modul produkuje 54 Wp nebo pokud chcete 162 Wp/m2. Nový systém má zvýšený výkon - to znamená více energie, kterou můžete využít na surfování, praní, vaření, topení, poslech hudby, nebo nabíjení elektromobilů.

Solární tašky ze Švýcarska

Estetika je vždy důležitá, a to i pokud jde o fotovoltaiku. Ekologicky šetrná a udržitelná forma výroby energie by měla být nenápadná a co nejvíce se snoubit s okolím. Systém Gasser Ceramic FIT dodává plnou energii - a navíc vypadá dobře. Nemluvě o jednoduché a efektivní instalaci a maximální flexibilitě. Systém solárních tašek je velmi podobný po internetu známému systému Solar roof resp. systému známénu jako Tesla roof od Elona Muska. Velkou výhodou solárních tašek oproti Tesla roof je oddělitelná krytina od FV modulů (velká výhoda při instalaci a případných záručních a pozáručních zasazích). Solární tašky jsou navíc oproti americké solar roof jsou běžně dostupné na českém trhu.


Střechu je možné doplnit o pálené tašky esteticky navazující na Solární tašky FIT54 nebo ponechat stávající krytinu.


Pálená taška esteticky navazující na solární takšy
Pálená taška esteticky navazující na solární takšy


Jílová pálená taška

Základní barvou je černá (antracit), avšak je možné si vybrat z dalších barevných variant.

Specifikace fotovoltaických tašek


Krytina přímo pro solární panel 


Šířka tašky 89,2 cm 

Možný sklon střechy 17 - 60° 

Hmotnost na 1m² = 20,1 kg

Ideální sklon pro fotovoltaiku 25 - 35°
Dodatečná zátěž střechy < 10 kg / m2
Vzdálenost latí od sebe: 37,5 cm až 38 cm
Krov 90cm laťování ≥ 5 x 3 cm
Krov 130cm laťování ≥ 6 x 4 cm
Zadní větrání přes hřebenové tašky Fotovoltaický modul

Výkon modulu: 54 Wp
Napětí modulu: 5,65 V
Proud modulu: 6,86 A
Napětí naprázdno: 6,86 V
Proud naprázdno: 10,15 A

Rozměry modulu: 892 x 375-380 mm
Typ buňky: Monokrystalická buňka
Výkon: 162 Wp/m²
Plocha střechy: 6,2 m² = 1 kWp
Odolnost proti krupobití: kroupy 25 mm
Účinnosti modulu: 22,2 %
Pracovní teplota: -40°C až 85°C
Hmotnost modulu: 6,7 kg  Systém Solárních tašek

Solární tašky jsou kompatibilní s nejlepšími měniči na trhu od firmy SolarEdge. Jejich výhody se můžete dočíst zde. Jejich hlavními výhodami jsou nepochybně vyšší účinnost a požárně bezpečnostní řešení. Měniče SolarEdge jsou za účelem akumulace vyrobené energie kompatibilní s více typy baterií. Nejčastěji využívané jsou pak spolehlivé baterie BYD nebo LG. Solární systémy s baterií jsou četně využívány pro rodinné domy s možností čerpání dotací a v kombinaci s tepelným čerpadlem.

Měnič SolarEdge

SolarEdge je přední světová společnost specializující se na inovativní technologie pro solární energetické systémy. Jejich hlavní produkt, známý jako SolarEdge Inverter, je návrhově odlišný od tradičních solárních střídačů. SolarEdge Inverter optimalizuje výkon jednotlivých solárních panelů, což zvyšuje účinnost celé solární instalace. Tato technologie umožňuje efektivnější využití solární energie a zvyšuje výkon solárních systémů pro domácnosti a komerční instalace.

Baterie BYD

Globální hráč BYD (Build your Dreams) byl založen v Shenzhenu v roce 1995 a je největším výrobcem dobíjecích baterií na světě. V roce 2010 byla skupina zvolena nejmocnější technologickou společností na světě. Kromě hlavní činnosti mobilních telefonů se baterie již několik let úspěšně používají v domácích úložných systémech. Univerzální B-Box lze flexibilně škálovat a používat v jakékoli aplikaci (ostrovní systém, záloha (tzv. backUp) nebo jako běžná baterie).

Baterie LG

LG Chem má na trhu s bateriemi pro fotovoltaické (solární) systémy dlouhou historii a je jedním z předních světových výrobců v oblasti domácích energetických skladovacích systémů. Společnost začala nabízet své domácí bateriové systémy již v předchozí dekádě a postupně se stala jedním z klíčových hráčů v oblasti bateriových technologií pro fotovoltaické instalace. Díky své dlouhé historii na trhu a kvalitním produktům jsou baterie LG Chem oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají spolehlivé a výkonné bateriové systémy pro své solární instalace.


Online monitoring Vaší fotovoltaiky

Každý fotovoltaický systém má vlastní monitoring stavu Vaší fotovoltaické elektrárny a baterií. Celý systém pohromadě můžete sledovat v aplikaci. Najdete zde aktuální výkon, stav baterií a další zajímavé grafy. Aplikace je dostupná pro webové rozhraní, tak i pro Android a iOS systémy. Data z výrobny je možné implementovat do Vaší chytré domácnosti. Realizací to nekončí. Po realizaci poskytujeme bezplatné poradenství, dispečerský dohled, aktualizace softwaru, dodatečné montážní činnosti nebo reporty a analýzy.

Náhled iPhone aplikace SolarEdge
Náhled iPhone aplikace SolarEdge
Náhled webové aplikace SolarEdge
Náhled webové aplikace SolarEdge

Monitoring od Solar Edge. Každý panel pod kontrolou. Nejbezpečnější systém na světě!

Systém SolarEdge oproti ostatním systémům aktivně reaguje na zastínění panelů tak, aby optimalizoval výrobu na maximum. V praxi technologie Solaredge umožní získat až o 12,4 % více energie za rok provozu a tím ještě více snížit Vaši spotřebu objektu. 


Schéma střechy pro tesaře

Podélný řez 1:10

Sklon střechy           17°    20°    30°  40°   60°

Vzdálenost DF         5.3    5.2    4.8   4.6    4.4 

Vzdálenost x            1.8     2.2    3.6   5.2    10.8 

okrajová taška
okrajová taška
normální taška
normální taška
SolarEdge schéma zapojení solárních tašek
SolarEdge schéma zapojení solárních tašek

Certifikát

Technický list

    Reference

Máte dotaz nebo chcete cenovou nabídku?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.