NZU Light - ohřev vody

30.01.2024

Na začátku ledna byla otevřena nová dotační výzvy na podporu výstavby fotovoltaických elektráren pro ohřev vody v programu NZU Light určený zejména pro lidi pobírající starobní důchod nebo invalidní důchod III. stupně.

Dotací je možné získat 60 - 90 tis. Kč na instalaci fotovoltaických panelů na střechu a nového boileru, který bude sloužit pro akumulaci vyrobené energie z fotovoltaiky.

Jak to funguje? 
Fotovoltaické panely vyrobí elektrickou energii, která je transformována ze stejnosměrného na střídavý proud pomocí měniče. Takto upravená elektrická energie putuje na elektrickou patronu v boileru, která již přímo ohřívá vodu v boileru. Ohřátou vodu následně můžete využít na běžné činnosti jako je sprchování, umývaní nádobí apod.

Naše společnost instaluje systémy vždy s 6 ks FV panelů (2,7 kWp) z důvodu potřebného napětí na provoz měniče a el. patrony, kterého nemusí být dosaženo s minimálním požadovaným výkonem 2 kWp dle závazných pokynů NZU Light. S vyšším počtem panelů (6 ks) budete dosahovat výroby i zimních slunečních měsícíh, nikoli pouze v létě. Dále instalujeme boiler dle individuálních potřeb domácnosti, nikoli dle minimálního požadavku programu NZU Light.

Instalovaný systém je optimalizovaný tak, aby dotace pokryla veškeré náklady na instalaci nového zdroje a zároveň, abychom dosáhli maximální úspory klientovi na produkci elektrické energie, resp. na výrobě tepla. 

Máte-li zájem o technické řešení a cenovou nabídku, kontaktujte nás na info@solarnitasky.cz nebo přes formulář na stránce poradenství pod tlačítkem ,,kontaktujte poradce" níže v článku.

Kdo mi pomůže vyřídit dotaci a poradit které opatření je vhodné právě pro mě? Kolik mě to bude stát?
- v rámci naší společnosti máme energetického specialistu, který Vám v rámci poradenského programu EKIS zcela zdarma poradí s výběrem a návrhem úsporných opatření, následně s Vámi vyřídí dotaci, provede Vás realizací a po realizaci za Vás ukončí žádost o dotaci. Dotace je vyplácena předem, bez rizika, že byste na dotaci nedosáhli (vyčerpání alokace, nesplnění jiné podmínky apod.)!!

Na co můžete dále kromě fotovoltaiky na ohřev vody získat dotaci v rámci NZU Light:

- Výměna oken a vstupních dveří, zateplení fasády, zateplení střechy, stropu a podlahy

Kdo může žádat o dotaci s komunitním sdílení elektřiny:
- vlastníci rodinných domů pobírající starobní důchod nebo invalidní důchod III. stupně

Výše příspěvku:
- Max. 100 % z celkových výdajů projektu.

Termíny:
- Zahájení příjmu žádostí: 17. 1. 2024
- Ukončení příjmu žádostí: 31. 12. 2024 nebo do vyčerpání peněz

Realizace podpořených projektů:
- nejpozději do 1 roku od vydání rozhodnutí

Veškeré informace, které posloužili jako zdroj jsou veřejně dostupné na stránkách NZU Light