Solární tašky z Holandska

Řada Solárních tašek Silverline

Neviditelné tašky řady Silver line vychází ze všech tašek cenově nejlépe. Na střeše nepoznáte, že se jedná o fotovoltaiku.

Řada Solárních tašek Blackline

Řada Black line, má o trošku větší důraz na estetiku, než Silver line.

Řada Solárních tašek Redline

Solární tašky Red line jsou instalovány převážně tam, kde ostatní varianty selhávají - památkové zóny.

Řada Solárních tašek Flatline

Flat line, plochá taška, která na střeše působí celistvě. Absolutní designová novinka pro Vaši střechu. V prodeji bude od 2020!


Proč Solární tašky?

Obrovskou výhodou našich tašek oproti ostatním výrobkům je to, že máme tašky i na severní stranu ve stejném designu. To znamená, že můžete doplňovat tašky po celé střeše.

Jednoduchá instalace Vám umožní možnost doplňování Vaší střechy jednotlivými fotovoltaickými panýlky bez potřeby rozkládání celé střechy a můžete tak rozšiřovat výkon střechy v průběhu času. I přes elektrárnu na střeše nebude narušen design Vašeho domu. Celý systém je plně automatizovaný a nevyžaduje odbornou údržbu.

Díky fotovoltaickému systému je možné za využití baterií vytvořit soběstačný dům bez potřeby elektrické sítě.

Využíváním fotovoltaického systému přispíváte k udržení čistého životního prostředí. 1 MWh vyrobená FVE sníží emise CO2 o 0,5 tuny.

Decentralizovanou výrobou energie s lokálním ukládáním přispíváte k omezení konvenční výroby energie, která se získává z fosilních paliv nebo štěpením jádra a šetříte tak životní prostředí.

Jednoduchá funkčnost

Obvyklé fotovoltaické panely jsou těžké a musí se vytvořit nosná konstrukce. U solárních tašek jde o instalaci malých fotovoltaických panýlků, které jsou vloženy do pálených tašek a zjednodušují tak instalaci. Díky velikosti je možná jednoduchá a rychlá výměna malého panýlku namísto celého panelu. Díky svému antistatickému povrchu je zde zapotřebí nulová údržba.

Taška holandské kvality

V rámci naší série je Blackline absolutním přínosem pro váš projekt: krásný, odolný a efektivní . Střešní taška solárních článků se skládá z vysoce kvalitních a  vodotěsných střešních tašek s integrovaným účinným fotovoltaickým modulem vyráběným podle přísných norem IEC. Použitím pěti (neviditelných) přípojnic ve fotovoltaickém modulu je proud zpracováván rychle a efektivně, což také dlouhodobě zvýhodňuje životnost a výkon panelu.

Protože je taška bez jakýchkoliv nerovností, prakticky neexistuje žádné zanesení nečistotou a vaše střecha vypadá i po desítkách let jako nová.

Solární střešní tašky jsou standardně vybaveny ventilací, takže nehrozí riziko větrání nebo přehřátí.

Specifikace produktu

Maximální výkon na střešní tašku 9W
Tolerance výkonu  + 0-5%
Počet tašek na m² 9,8 kusů
Pracovní šířka 242 +/- 1 mm
Rozteč laťování  419-428 mm

Záruka

  • 30 let na odolnost proti vodě, mrazu a odolnosti proti rozbití
  • 25 letá záruka lineárního výkonu nejméně 80%
  • Záruka 10 let na výrobek


Baterie Tesla Motors Powerwall a měnič Solaredge
Baterie Tesla Motors Powerwall a měnič Solaredge

Systém Solární tašky s měničem SolarEdge

Další variantou jsou měniče SolarEdge, které fungují na stejném principu s rozdílem baterií, které využívají od společnosti Tesla motors. Baterie Tesla powerwall battery je novinkou na trhu a je kompatibilní se všemi měniči (jedno i tří fázové) od SolarEdge. Navíc její cena je díky vývoji a nové technologii nižší než doposud konkurenční baterie. Tato baterie se činí účinností 92,5 %. 

SolarEdge schéma zapojení solárních tašek
SolarEdge schéma zapojení solárních tašek

Baterie BYD

BYD-BUILD YOUR DREAMS

BYD je největším světovým výrobcem nabíjecích baterií. Společnost byla založena v roce 1995 chemikem Wang Chguanfu jako malá továrna.

Baterie LG

LG Chem RESU
LG Chem RESU
LG + Solar Edge
LG + Solar Edge

Postup instalace

Systém je odlehčený od nutnosti instalace nosné konstrukce a tak je instalace velmi jednoduchá.


Schéma střechy pro tesaře

                         Podélný řez 1:10

Sklon střechy           17°    20°    30°  40°   60°

Vzdálenost VL         419-428 mm


Vše je předem připraveno a není proto potřeba žádné složité práce na střeše. 

Na připravené laťování se začnou pokládat pálené tašky a současně se pokládají jednotlivé moduly, které se k sobě zapojují sériově pomocí MC4 spojek. 

Online monitoring Vaší fotovoltaiky

Každý systém má vlastní monitoring stavu Vaší fotovoltaické elektrárny a baterií. Celý systém pohromadě můžete vidět v aplikacích od výrobců měničů. Najdete zde aktuální výkon, stav baterií a další zajímavé grafy.

Monitoring solárního systému SolarEdge

U měničů SolarEdge se potom můžete těšit na podobný design. Výrobce má univerzální webovou aplikaci nebo aplikaci pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS. 

Náhled iPhone aplikace SolarEdge
Náhled iPhone aplikace SolarEdge
Náhled webové aplikace SolarEdge
Náhled webové aplikace SolarEdge

SolarEdge navíc využívá Powerboxy (optimizéry), které slouží k lepší správě monitoringu pro jednotlivé řady fotovoltaických modulů. 

MC4 konektor
MC4 konektor
SolarEdge navíc využívá Powerboxy (optimizéry), které slouží k lepší správě monitoringu pro jednotlivé řady fotovoltaických modulů.
SolarEdge navíc využívá Powerboxy (optimizéry), které slouží k lepší správě monitoringu pro jednotlivé řady fotovoltaických modulů.
optimizéry na střeše
optimizéry na střeše

Nenašli jste co jste hledali? 

Důležitá je pro nás i ochrana vašich osobních údajů, více ZDE: Kontakt nebo níže odkaz pro stáhnutí.