Solární tašky z Holandska

Řada Solárních tašek Silverline

Neviditelné tašky řady Silver line vychází ze všech tašek cenově nejlépe. Na střeše nepoznáte, že se jedná o fotovoltaiku.

Řada Solárních tašek Blackline

Řada Black line, má o trošku větší důraz na estetiku, než Silver line.

Řada Solárních tašek Redline

Solární tašky Red line jsou instalovány převážně tam, kde ostatní varianty FVE selhávají - památkové zóny. ( v současné době tahle varianta nelze objednat)

Řada Solárních tašek Flatline

Flat line, plochá taška, která na střeše působí celistvě. 


Proč Solární tašky?

Obrovskou výhodou našich tašek oproti ostatním výrobkům je to, že máme tašky i na severní stranu ve stejném designu. To znamená, že můžete doplňovat tašky po celé střeše.

Jednoduchá instalace Vám umožní možnost doplňování Vaší střechy jednotlivými fotovoltaickými panýlky bez potřeby rozkládání celé střechy a můžete tak rozšiřovat výkon střechy v průběhu času. I přes elektrárnu na střeše nebude narušen design Vašeho domu. Celý systém je plně automatizovaný a nevyžaduje odbornou údržbu.

Díky fotovoltaickému systému je možné za využití baterií vytvořit soběstačný dům bez potřeby elektrické sítě.

Využíváním fotovoltaického systému přispíváte k udržení čistého životního prostředí. 1 MWh vyrobená FVE sníží emise CO2 o 0,5 tuny.

Decentralizovanou výrobou energie s lokálním ukládáním přispíváte k omezení konvenční výroby energie, která se získává z fosilních paliv nebo štěpením jádra a šetříte tak životní prostředí.

Jednoduchá funkčnost

Obvyklé fotovoltaické panely jsou těžké a musí se vytvořit nosná konstrukce. U solárních tašek jde o instalaci malých fotovoltaických panýlků, které jsou vloženy do pálených tašek a zjednodušují tak instalaci. Díky velikosti je možná jednoduchá a rychlá výměna malého panýlku namísto celého panelu. Díky svému antistatickému povrchu je zde zapotřebí nulová údržba.

Taška holandské kvality

V rámci naší série je Blackline absolutním přínosem pro váš projekt: krásný, odolný a efektivní . Střešní taška solárních článků se skládá z vysoce kvalitních a  vodotěsných střešních tašek s integrovaným účinným fotovoltaickým modulem vyráběným podle přísných norem IEC. Použitím pěti (neviditelných) přípojnic ve fotovoltaickém modulu je proud zpracováván rychle a efektivně, což také dlouhodobě zvýhodňuje životnost a výkon panelu.

Protože je taška bez jakýchkoliv nerovností, prakticky neexistuje žádné zanesení nečistotou a vaše střecha vypadá i po desítkách let jako nová.

Solární střešní tašky jsou standardně vybaveny ventilací, takže nehrozí riziko větrání nebo přehřátí.

Specifikace produktu

Maximální výkon na střešní tašku 9W
Tolerance výkonu  + 0-5%
Počet tašek na m² 9,8 kusů
Pracovní šířka 242 +/- 1 mm
Rozteč laťování  419-428 mm

Záruka

  • 30 let na odolnost proti vodě, mrazu a odolnosti proti rozbití
  • 25 letá záruka lineárního výkonu nejméně 80%
  • Záruka 10 let na výrobek


Baterie Tesla Motors Powerwall a měnič Solaredge
Baterie Tesla Motors Powerwall a měnič Solaredge

Systém Solární tašky s měničem SolarEdge

Další variantou jsou měniče SolarEdge, které fungují na stejném principu s rozdílem baterií, které využívají od společnosti Tesla motors. Baterie Tesla powerwall battery je novinkou na trhu a je kompatibilní se všemi měniči (jedno i tří fázové) od SolarEdge. Navíc její cena je díky vývoji a nové technologii nižší než doposud konkurenční baterie. Tato baterie se činí účinností 92,5 %. 

SolarEdge schéma zapojení solárních tašek
SolarEdge schéma zapojení solárních tašek

Baterie BYD

BYD-BUILD YOUR DREAMS

BYD je největším světovým výrobcem nabíjecích baterií. Společnost byla založena v roce 1995 chemikem Wang Chguanfu jako malá továrna.

Baterie LG

LG Chem RESU
LG Chem RESU
LG + Solar Edge
LG + Solar Edge

Postup instalace

Systém je odlehčený od nutnosti instalace nosné konstrukce a tak je instalace velmi jednoduchá.


Schéma střechy pro tesaře

                         Podélný řez 1:10

Sklon střechy           17°    20°    30°  40°   60°

Vzdálenost VL         419-428 mm


Vše je předem připraveno a není proto potřeba žádné složité práce na střeše. 

Na připravené laťování se začnou pokládat pálené tašky a současně se pokládají jednotlivé moduly, které se k sobě zapojují sériově pomocí MC4 spojek. 

Online monitoring Vaší fotovoltaiky

Každý systém má vlastní monitoring stavu Vaší fotovoltaické elektrárny a baterií. Celý systém pohromadě můžete vidět v aplikacích od výrobců měničů. Najdete zde aktuální výkon, stav baterií a další zajímavé grafy.

Monitoring solárního systému SolarEdge

U měničů SolarEdge se potom můžete těšit na podobný design. Výrobce má univerzální webovou aplikaci nebo aplikaci pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS. 

Náhled iPhone aplikace SolarEdge
Náhled iPhone aplikace SolarEdge
Náhled webové aplikace SolarEdge
Náhled webové aplikace SolarEdge

SolarEdge navíc využívá Powerboxy (optimizéry), které slouží k lepší správě monitoringu pro jednotlivé řady fotovoltaických modulů. 

MC4 konektor
MC4 konektor
SolarEdge navíc využívá Powerboxy (optimizéry), které slouží k lepší správě monitoringu pro jednotlivé řady fotovoltaických modulů.
SolarEdge navíc využívá Powerboxy (optimizéry), které slouží k lepší správě monitoringu pro jednotlivé řady fotovoltaických modulů.
optimizéry na střeše
optimizéry na střeše

Nenašli jste co jste hledali? 

Důležitá je pro nás i ochrana vašich osobních údajů, více ZDE: Kontakt nebo níže odkaz pro stáhnutí.