My default image

O Produktu

Solární tašky

Solární tašky

Inovativní a ekologický fotovoltaický systém, který splňuje v jedinečné kombinaci s konvenční střechou z pálených tašek nejvyšší nároky na technologii a stálost. Solární tašky jsou vyráběny tak, aby nenarušovaly vzhled Vaší střechy. Jednoduchá instalace Vám zajistí flexibilitu v možnosti instalovaného výkonu.

Proč Solární tašky?

Jednoduchá instalace Vám umožní možnost doplňování Vaší střechy jednotlivými fotovoltaickými panýlky bez potřeby rozkládání celé střechy a můžete tak rozšiřovat výkon střechy v průběhu času. I přes elektrárnu na střeše nebude narušen design Vašeho domu. Celý systém je plně automatizovaný a nevyžaduje odbornou údržbu.

Díky fotovoltaickému systému je možné za využití baterií vytvořit soběstačný dům bez potřeby elektrické sítě.

Využíváním fotovoltaického systému přispíváte k udržení čistého životního prostředí. 1 MWh vyrobená FVE sníží emise CO2 o 0,5 tuny.

Decentralizovanou výrobou energie s lokálním ukládáním přispíváte k omezení konvenční výroby energie, která se získává z fosilních paliv nebo štěpením jádra a šetříte tak životní prostředí.

Jednoduchá funkčnost

Obvyklé fotovoltaické panely jsou těžké a musí se vytvořit nosná konstrukce. U solárních tašek jde o instalaci malých fotovoltaických panýlků, které jsou vloženy do pálených tašek a zjednodušují tak instalaci. Díky velikosti je možná jednoduchá a rychlá výměna malého panýlku namísto celého panelu. Díky svému antistatickému povrchu je zde zapotřebí nulová údržba.

Jak to funguje

Klasický solární systém obsahuje fotovoltaické panely (Solární tašky), měnič pro změnu jednosměrného na střídavý proud (DC/AC) a připojení přes Wattrouter k jednotlivým spotřebičům. Ukládání přebytečné energie řeší baterie nebo akumulace do teplé užitkové vody (TUV).

Jílová pálená taška

Pálené střešní tašky vyrábí firma Švýcarská Rapperswil Louis Gasser AG. Jsou vhodné jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce. Splňují nejvyšší nároky na technologii, stálost a estetiku.

Barevné varianty tašek

Základní barvou je černá (antracit), avšak je možné si vybrat z dalších variant níže.

Taška švýcarské kvality

Solární tašky od společnosti Panotron byly vyvinuty společně s výrobcem Rapperswil Louis Gasser AG. Součástí Rapperswil rodinného podniku jsou Tuileries & Briqueteries Bardonnex SA a Morandi Frères SA, založené v roce 1918. Jejich portfólio tvoří jílové produkty nejvyšší kvality jako jsou střešní tašky, cihly a dlaždice. Všechny jejich produkty jsou vyrobené v domovské firmě ve Švýcarsku.

Specifikace fotovoltaických panelů

Základní informace

Tašky se solárním modulem
Krytina přímo pro solární panel
Šířka tašek 22,3 cm
Možný sklon střechy 17 – 60°
Ideální sklon pro fotovoltaiku 25 – 35°
Dodatečná zátěž střechy < 10 kg / m2
Vzdálenost latí od sebe 36-38 cm
Krov 90cm
Krov 130cm
laťování ≥ 5 x 4 cm
laťování ≥ 6 x 4 cm
Zadní větrání přes hřebenové tašky
Výkon modulu 4 * 7 Wp
Napětí modulu 8,45 V
Proud modulu 3,36 A
Napětí naprázdno 10,39 V
Proud naprázdno 3,54 A
Rozměry modulu 4 x (373 x 155 x 9mm)
Typ buňky Monokrystalická buňka
Výkon na m2 84 Wp
Plocha střechy 12 m2 1 kWp
Odolnost proti krupobití 25 mm
Účinnosti modulu 13,8 %
Pracovní teplota -40°C až 85°C
Hmotnost modulu 2,8 kg

Měniče, baterie a jejich varianty

Střídače tvoří nepostradatelné srdce každého fotovoltaického systému. Slouží ke změně jednosměrného proudu ze solárních panelů, popřípadě z akumulátorů na střídavý proud, který je využíván domácími spotřebiči.

Baterie slouží k ukládání přebytečné elektrické energie na dobu, kdy bude potřeba. Lithiové akumulátory jsou dobrou volbou z hlediska jejich účinnsoti, kapacitě a samotné velikosti baterie.

Systém Solární tašky s měničem Fronius

Systém Solární tašky využívá v základu měniče Fronius Symo. V případě, že se rozhodnete využívat akumulaci energie v podobě baterií je zde pro Vás měnič Fronius Symo Hybrid se vstupním výkonem z FV 5 - 8 kW a výstupním výkonem 3,4 - 5 kW s akumulátorem o kapacitě od 1,2 kWh do 9,6 kWh.

Fronius Symo Hybrid, Fronius Solar Battery. Fronius Smart Meter
Připojení Fronius měniče s baterií k domácím spotřebičům a do sítě
Fronius schéma zapojení solárních tašek

Systém Solární tašky s měničem SolarEdge

Další variantou jsou měniče SolarEdge, které fungují na stejném principu s rozdílem baterií, které využívají od společnosti Tesla motors. Baterie Tesla powerwall battery je novinkou na trhu a je kompatibilní se všemi měniči (jedno i tří fázové) od SolarEdge. Navíc její cena je díky vývoji a nové technologii nižší než doposud konkurenční baterie. Tato baterie se činí účinností 92,5 %.

Baterie Tesla Motors Powerwall a měnič Solaredge
SolarEdge schéma zapojení solárních tašek

Postup instalace

Systém je odhlečený od nutnosti instalace nosné konstrukce a tak je instalace velmi jednoduchá.

Schéma střechy

Podélný řez 1:10

Sklon střechy 17° 20° 30° 40° 60°
Vzdálenost DF 5.3 5.2 4.8 4.6 4.4
Vzdálenost x 1.8 2.2 3.6 5.2 10.8
Schéma střechy
Pultová taška

a = 4-6 cm podle tloušťky a délky tašky
b + β výrobní hodnoty pultové tašky

Normální taška
Okrajová levá taška - Okrajová pravá taška

Na připravené laťování se začnou pokládat pálené tašky a současně se pokládají jednotlivé moduly, které se k sobě zapojují sériově pomocí MC4 spojek.

Schéma jednoho fotovoltaického modulu
MC4 konektor

Vše je předem připraveno a není proto potřeba žádné složité práce na střeše.

Online monitoring

Každý systém má vlastní monitoring stavu Vaší fotovoltaické elektrárny a baterií. Celý systém pohormadě můžete vidět v aplikacích od výrobců měničů. Najdete zde aktuální výkon, stav baterií a další zajímavé grafy.

Monitoring solárního systému Fronius

U měničů od firmy Fronius se můžete těšit na velmi povedený design aplikace. Výrobce má aplikace pro všechny hlavní operační systémy - Apple, Windows, Android.

Náhled iPhone aplikce Fronius
Windows aplikace systému Fronius

Monitoring solárního systému SolarEdge

U měničů SolarEdge se potom můžete těšit na podobný design. Výrobce má univerzální webovou aplikaci nebo aplikaci pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS.

Náhled iPhone aplikace SolarEdge
Náhled webové aplikace SolarEdge
SolarEdge navíc využívá Powerboxy (optimizéry), které slouží k lepší správě monitoringu pro jednotlivé řady fotovoltaických modulů.

Web Solární tašky používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace